Šī gada 21. jūlijā kafejnīcas “Autentika” pagalmā norisinājās Latvijas pirmā Vegānfestivāla Ieskaņu koncerts. Koncerta apmeklētājus priecēja Latvijā atzinību izpelnījušās grupas: “The Pink Elephant”, “Ezeri” un “Čukstu gaitas”, kā arī DJ Speez.

Pasākuma gaitā apmeklētajiem bija iespējams nobaudīt vēgāniskus gardumus, gūt ieskatu tuvojošajā Vegānfestivālā, kā arī gūt atziņas no mūsu draugiem Latvijas Nacionālā Baleta un Operas baletdejotāja Raimonda Martinova, kas atklāja savu redzējumu vegānisma attīstībā.

Kā atzina viena no pasākuma organizatorēm, Dainuvīte Roginska: “Priecājos par Vegānfestivāla projektu, kas pulcē līdzīgi un ne tik līdzīgi domājošus cilvēkus vienu viet! Lai gan stāvu šeit viena, publikā ir cilvēki, kas rūpīgi, neatlaidīgi, ieguldot savu laiku un spēku, organizē, palīdz organizēt un atbalsta Vegānfestivālu, veidojot arī šo Ieskaņu koncertu. Paldies visiem klātesošajiem par visiem labajiem vārdiem, paldies, ka šovakar atrodaties šeit, paldies, ka esat tik forši un paldies, ka sniedzat savu atbalstu!”

Bildes no pasākuma redzamas divos albumos - fotogrāfu Nika Freimaņa (www.niksfreimanis.lv) un Solvitas Pušpures un Dinas Budkevičas.

Paldies grupām, kas dāvāja mums šo koncertu, atbalstot Vegānfestivāla ideju! Paldies DJ Speez, kas parūpējās par ballītes turpinājumu! Īpašs paldies - skaņotājam Andrim Jezikam, Norbertam Verneram Gulbim un Kasparam Erminasam, gaismotājam Jurģim, skaņotājam Raitim, mūzikas un skaņas aparatūras veikalam "Sound Factory", paldies alus darītavai “Malduguns”, paldies namatēviem no kafejnīcas “Autentika”, kas mūs tik jauki uzņēma!

Vegānfestivāla apmeklētājus vasaras beigās gaidīs dažādas lekcijas, noderīgas meistarklases un aktivitātes, atpūtas mirkļos būs iespēja baudīt vairāk kā desmit latviešu grupu un mūziķu priekšnesumus. Savukārt, tirdziņos būs iespēja iegādāties videi un dzīvniekiem draudzīgus produktus, kā ari neiztikt bez gardiem ēdieniem.

Vegānisma festivāli ir populāra tradīcija daudzās Eiropas valstīs, taču Latvijā šāds pasākums tiek rīkots pirmoreiz. Vegānfestivālu un Vegānfestivāla Ieskaņu koncertu organizē sabiedriskā organizācija dzīvnieku aizstāvībai “Dzīvnieku brīvība”. Vairāk par gaidāmo notikumu var uzzināt festivāla mājaslapā un Facebook lapā.