The Economist jau 2019. gada sākumā pasludināja, ka šis ir vegānisma gads...

Kaut astronomiskā vasara sākas vien 21. jūnijā, palūkojoties laukā pa logu, šķiet, ka tā ir klāt jau tagad. Vasarai tuvojoties, arvien tuvāki kļūst arī lielākie augu valsts ēdiena svētki Latvijā - Vegānfestivāls. Šos svētkus godam atzīmēsim 24. augustā Esplanādē visas dienas garumā izklaižu, ēdienu un dzērienu pavadībā.
Mums ir, ko svinēt - prominentais laikraksts The Economist jau 2019. gada sākumā pasludināja, ka šis ir vegānisma gads jeb gads, kurā vegānisms kļūs par normu sabiedrībā. Līdzīgas tendences prognozēja arī The Forbes. Arī Latvijas medijos (piemēram, LSM) arvien biežāk tiek runāts par vegānismu gan kā uzturu, gan - dzīvesveidu.
Pievērsties augu valsts uzturam cilvēkus mudina vairāki aspekti - atteikšanās no dzīvnieku izcelsmes produktiem pārtikā ievērojami samazina indivīda oglekļa pēdas nospiedumu uz zemes, var sekmēt veselības un pašsajūtas uzlabošanos un, protams, ļauj izvairīties no kaitējuma nodarīšanas dzīvniekiem. Rūpes par vidi, cieņa pret dzīvniekiem un interese par paša veselību ir galvenie no argumentiem, kas liek cilvēkiem apsvērt vegānismu vai dzīvnieku izcelsmes produktu retāku lietošanu savā ēdienkartē.
Vegānfestivāla mērķis ir demonstrēt, cik daudzveidīga un garšīga var būt augu valsts ēdienkarte, vienlaikus piedāvājot apmeklētājiem iespējas uzzināt vairāk par vegānismu un augu valsts ēdieniem lekcijās un meistarklasēs. Laipni gaidām ikvienu apmeklētāju, neatkarīgi no paša ēšanas paradumiem un uzskatiem.
Piedāvāsim ikviena garšas kārpiņām tīkamo - vairāki desmiti ēdinātāju liks galdā labāko no savām ēdienkartēm - sāļus pamatēdienus un saldas kūkas, karstus sautējumus un ledus aukstu saldējumu, veselīgus, vitamīniem bagātus ēdienus un mazāk veselīgus, bet ļoti garšīgus ēdienus, piemēram, burgerus un picas. Netiks aizmirsts arī par dzērieniem - ikvienam būs iespēja tikt pie dzēriena pēc savas izvēles - vai tas būtu smūtijs, limonāde, kafija vai alus.
Vegānfestivāla dalībnieku starpā būs tādi iemīļoti ēdinātāji kā Terra, Terapija, Big Bad Bagels, Nirvana Raw, Miit, Wok N Kurry, Bhajan Cafe un Zaļais Maksis. Tāpat ar saviem saldajiem gardumiem festivālā piedalīsies Latvijā populārie ražotāji Vigan Cakes, Skrīveru Mājas saldējums, Biki saldējumi, Avenei saldējumi un konditoreja Putni.
Nodrošināsim arī dažādas aktivitātes - festivāla dienā piedāvāsim izklaides iespējas dažādu spēļu un atraktivitāšu veidā gan bērniem, gan pieaugušajiem. Piemēram, Braingames piedāvās izmēģināt dažas no viņu pieprasītākajām galda spēlēm, bet Dabas Stacija savā teritorijā izklaidēs un nodarbinās ģimenes ar bērniem. Tāpat dienas gaitā ikvienam, kurš vēlēsies izkustēties, būs iespēja piedalīties fizisko aktivitāšu nodarbībās īpašā, tam paredzētā teritorijā.
Savukārt lekciju norises vietā aicināsim tos, kam interesē uzzināt ko jaunu vai atsvaidzināt jau esošās zināšanas - festivāla lektori pastāstīs vairāk par augu valsts uzturu, sportu vegānisma kontekstā, komunikāciju starp vegāniem un visēdājiem, iespējām palīdzēt dzīvniekiem, iesaistoties aktīvismā un vairākām citām tēmām. Runātāju vidū būs veģetāra uztura skolas “Vegus” dibinātāja Dita Lase, garo distanču skrējējs Jānis Girgensons, dzīvnieku tiesību aizstāvības organizācijas “Dzīvnieku Brīvība” pārstāvji kā arī fizioterapeits, personīgais treneris un veselības konsultants Aksels Cīrulis.
Ja domā, ka Tavs uzņēmums iederētos Vegānfestivālā, aizpildi pieteikuma anketu. Padalies ar šo informāciju arī ar citiem draugiem un paziņām, kam tā varētu būt aktuāla! Tikai, apmaksājot dalības maksu līdz 30. jūnijam, dalības maksa ir pazemināta. Nenokavē iespēju piedalīties festivālā izdevīgāk!
Tāpat aicinām pieteikties brīvprātīgos, aizpildot pieteikuma anketu! Festivāla organizēšanā noderīgs būs ikviens, kas vēlas darboties, neraugototies uz līdzšinējām prasmēm. Pirmās sapulces brīvprātīgajiem tiek plānotas jau jūnija vidū.
Lai uzzinātu vairāk jaunumu, seko Vegānfestivāla facebook lapai un Instagram kontam! Ļauj saviem draugiem uzzināt, ka esi ieinteresēts pasākumu apmeklēt, atzīmējot savu interesi facebook pasākumā!