Radio NABA

LV

Latvijas radio 6 - Radio NABA.

Latvijas radio 6 - Latvijas Universitātes radio NABA ir brīvā formāta programma, kas pirmo reizi FM viļņos izskanēja 2002. gada 1. decembrī. Tā tapa ar Latvijas Universitātes un Latvijas radio atbalstu kā atsevišķs Latvijas radio kanāls. No 2015.gada februāra radio NABA var klausīties Rīgā un tās apkārtnē FM 95.8. Pasaulē to ir iespējams klausīties internetā - naba.lv/raida, Latvijas radio lapā, LSM portālā un mobilajās lietotnēs.

Radio NABA ir atvērts medijs, kas atspoguļo kultūras, urbāni inteliģentās vides un alternatīvā dzīvesveida procesus un norises kvalitatīvā, dzīvā un dinamiskā veidā.

NABA ir radio cilvēkiem, kurus interesē kas vairāk par standarta komercproduktu gan mūzikā, gan informācijā.

Radio NABA programma aptver ļoti plašu mūzikas virzienu spektru. Ēterā diennakti var dzirdēt alternatīvo rokmūziku, pasaules tautu mūziku un visus progresīvos alternatīvos strāvojumus: industrial, electronic, experimental, avantgarde, new age u.c. Klausītāju uzmanībai tiek piedāvāti ap 40 autorraidījumu par dažādiem mūzikas virzieniem, kā arī citām kultūras nozarēm - mākslu, kino, teātri, literatūru, filosofiju. Raidījumi tiek veidoti sadarbībā ar dažādu nozaru profesionāļiem.Tāpat NABA seko līdzi arī notikumiem valstī informējot par tēmām, kuras ir svarīgas mūsdienīgam cilvēkam – kultūru, izglītības aktualitātēm, vidi un tās aizsardzību, modernājām tehnoloģijām, cilvēktiesībām, analizē norises politikā utt.

Mūzika spēcīgi iedarbojas uz cilvēka prātu, sirdi un dvēseli, veidojot plašu skaņu pasauli ar dažādiem iztēles apvāršņiem. Radio NABA muzikālās programmas pamatprincips ir uzsvērst jēgpilnu mūzikas pasniegšanas metodiku, lai mūzika neuzkrītoši kalpotu par modernās pasaules kultūrvēstures procesu izzināšanas postmoderno palīglīdzekli.